فرتوت


·         یک چیز را از شما می خواهم که خود هم به آن عمل می کنم. هیچکس مرا در این دوره نشیب و فراز انقلاب در سخت ترین مواقع نتوانسته است با قیافه افسرده ببیند ، چرا افسرده باشیم؟

·         ما که به دنبال احدای الحسینیم(شهادت یا پیروزی) دیگر چرا افسردگی؟ افسرده نباشید ، چهره ها شاداب باشد نشاط داشته باشید ، آن وقت شعارتان همین است که آمریکا و مزدورانش هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

·         ما در زیر بار سختی ها و مشکلات و دشواری ها قد خم نمی کنیم. ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند. تنها موقعی سرپا نیستیم که یا کشته بشویم و یا زخم بخوریم و برخاک بیفتیم و الا هیچ قدرتی پشت ما را نمی تواند خم بکند.

·         ... چند روز قبل سفیر انگلستان آمده بود و می گفت خوب بفرمائید تا کی می خواهید این گروگان ها را نگه دارید؟ گفتم تکلیف اینها را روشن کرده ایم ، چند بار می پرسید. تکلیف اینها با نمایندگان ملت و مردم در مجلس شورا است و آیا از این بهتر هم می شود؟ چرا؟ مگر به اینها بد می گذرد؟ اینجا شما که جوان ما را در زندان های آمریکا کشتید اینها که این جا در هتل سفارت زندگی می کردند ، دیگر چه مرگتان است؟

·         سفیر انگلستان گفت : ولی دولت آمریکا دیگر نمی تواند صبر کند تا دو ماه دیگر. به او گفته شد اینها خودشان می توانند صبر کنند یا می توانند صبر نکنند. ولی ملت گفتند ما تصمیم را از خودمان می گیریم ، آنها تصمیم خودشان را دارند می گیرند.

·         گفت: خیلی غیرواقع بینانه با مسائل سیاسی برخورد می کنید. گفتم: همین جورهاست ما آرمان طلبانه قرار است با مسائل برخورد کنیم. انقلاب ما ، انقلاب آرمان هاست نه انقلاب تسلیم به واقعیت ها...

·         ... صحبت از تشکیل محاصره اقتصادی کرد ، گفتم ما نان و پنیر خودمان که توی همین مملکت به دست می آید ، بخوریم. خدا هم توی این دوساله برکت داده است ، مژده باد بر امام ، تا الان محصول گندم ایران نسبت به سال گذشته بسیار عالی تر شده است. ان شاء الله سیاست ما بر این است که حتی اگر قرار شد روزی همه مردم ، نان خالی نوش جان کنند ولی با آمریکا بجنگند ، بجنگند.

·         آخرین بار سفیر انگلیس اوقاتش تلخ شد و گفت: آمریکا دخالت نظامی خواهد کرد. گفتم: ما از خیلی وقت پیش برای دخالت نظامی آماده ایم . خلاف انتظار ما نیست ولی هر سرباز آمریکایی که به داخل مرزهای ایران بیاید ، یک جا برایش توی ایران هست آن هم گور زیر خاک(تکبیر حضار)

کتاب گفتارها 3- اخلاق سیاسی

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۲/۰۷/۲۱
علیرضا مهری

نظرات  (۱)

۲۸ مهر ۹۲ ، ۱۵:۰۵ محمد رضایی
درود بر این شیرمرد جمهوری اسلامی...

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی