فرتوت

۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است

این معجزه‌ای است که ایمان و آگاهی می‌کند و همه رشته‌هایی را که بافندگان حاکم بر تاریخ در طول قرن‌ها علیرغم یک جامعه ساخته‌اند ناگهان پنبه می‌کند و می سوزاند و خاکستر می سازد... و نیز سرمشقی است برای همه‌ی آنها که نمی خواهند هیچ یک از قالب های سنتی رسمی گذشته و یا وارداتی آمده از فرنگ را تمکین کنند و می خواهند خودشان بیاندیشند و فکر کنند و بفهمند و انتخاب کنند و قهرا در جامعه  بی پناه و بی پایگاه ، و بی جایگاه می مانند که باید امیدوار باشند ، و اگر بتوانند استقامت و پشتکار و لیاقت داشته باشند و بتوانند ارزش محروم ماندن را درک کنند و با کلمه ، زندگی کنند ، و با اندیشه عمرشان را بنا کنند و براساس ایمانشان تنفس کنند و در ایمانشان بمیرند، باید امیدوار باشند که این جرقه ی آگاهی، در این جمود و در این تفرقه و خواب ، ناگهان بدرخشد و ناگهان جمود شکل گرفته ای که روشنفکر ظاهربین را ناامید کرده ذوب شود و از میان انحطاط ، جهل ، بی اصالتی و بی مسئولیتی ، ناگهان جامعه ای با یک تن واحد و یک هدف واحد و یک حرکت واحد و یک مسئولیت واحد و براساس آگاهی ، که همراه با عشق و نیرو است به وجود آید. علی شریعتی

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۹ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۷:۲۰
علیرضا مهری

این روزها جزوه هایم را سیاه می کنم. از نکته ها و یادداشت هایی که در حین درس استاد به ذهنم می رسد.

استاد می گوید و من فکر می کنم و ارتباط می دهم و می نویسم. مدیونید اگر گمان کنید مزخرفات اساتید دانشگاه را می نویسم. از دل حرف ها و کلمات اساتید پلی می زنم به دغدغه هایم. استاد بیچاره هم چه ذوقی می کند وقتی جزوه ام را می بیند.

اما حیف که این یادداشت ها و نکته ها را فقط می نویسم. و غیر از کلاس بی خاصیت استاد که وقت آزادی است برای فکر کردن زمان دیگری برای فکر کردن ندارم.

من هم فرزند زمانه ی خودم هستم. ساعت هایی را با سایت ها و تلگرام و.... سرگرم ام. ساعت هایی را هم با گپ و گفت با دیگران می گذرانم شاید تنهایی ام یادم برود. و در این فضا وقتی برای فکر کردن نمی ماند.

شاید یک روزی بتوانم توصیه یوسف اباذری را عملیاتی کنم.... چاره ای جز این نداریم باید به شریعتی و  آل احمد برگردیم.

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۲:۲۶
علیرضا مهری